הכלה ואמפתיה

קבלת הזולת גם אם דעותיו, אמונותיו וטעמיו שונים משלי. באמפתיה גם נראה את הדברים דרך עיני הזולת תוך הבנת תחושותיו ורגשותיו

 

הנה דוגמאות לביטוי תחושות של הכלה ושל אמפתיה:

אמירה (22, סטודנטית): ….”הקורס עזר לי להתפתח בהמון תחומים והשפיע עלי מאוד לטובה על ידי כך שבעזרתו נחשפתי להמון דעות שעכשיו אני פתוחה אליהם יותר וסובלנית יותר כלפיהם. כמו כן, הוא עזר לי מאוד מבחינה חברתית. אני כבר שנה 3 באוניברסיטה, לומדת עם אותם סטודנטים, כל יום אני רואה את אותם הפרצופים אבל אני אף פעם לא דיברתי איתם אף פעם לא הכרתי אותם לעומק, למרות שרציתי זאת. בעזרת הקורס והחלוקה לקבוצות מגוונות וקטנות אני התחלתי לדבר עם האנשים ולהכיר אותם יותר לעומק, זה עזר לי לפתח קשרים חדשים עזר לי לשמוע דעות חדשות ועזר לי להזדהות עם אנשים אחרים, חלקם שונים ממני מאוד ” .

עומר (24, סטודנט): “בכל פעם כשהגעתי לקורס הרגשתי שלא משנה מה עבר עלי במהלך היום, הצלחתי לראות את הדברים אחרת. האפשרות להיפתח בפני אנשים שלא מכירים אותי ולשוחח על תחושות, רגשות ומחשבות בלי שישפטו אותי ורק יקשיבו מכל הלב, פשוט גרמה לי לחייך כל פעם מחדש. אז תודה לכיתה המדהימה שהדיאלוגים בה תמיד היו עמוקים, מכבדים, מלאי רגש ואכפתיות”.